Про зимовий облік мисливсьої фауни у ДП «Верховинський лісгосп»


На території мисливських угідь ДП «Верховинське лісове господарство» завершено проведення зимового обліку мисливської фауни. Обліком було охоплено 9,4 тис. га мисливських угідь, закріплених за лісгоспом.   Такий облік є обов’язковим для всіх користувачів мисливських господарств і проводиться щорічно.

В результаті обліку відбувається визначення видового складу, встановлюються місця перебування тварин, їх міграції, територіального розміщення, чисельність у різних угіддях тощо.

Варто зазначити, що облік проводився по основних видах мисливських тварин (олень благородний, кабан дикий, козуля європейська, заєць-русак) відповідно за наступними методами:

  •  метод шумового прогону (нагону) на частині території (пробних ділянках);
  •  облік на місцях підгодівлі тварин та їх зимових скупчень;
  • методом картування слідів шляхом об’їзду угідь на автотранспорті
  •  анкетно-опитовим методом.

Особлива увага звертається на відповідність фактичної чисельності, визначеної матеріалами мисливського впорядкування. Під час обліку проводився також аналіз наявних біотехнічних споруд для зимової підгодівлі диких тварин (оленя, кабана та козулі). Аналіз зібраної інформації свідчить, що біотехнічні споруди у обстежених господарствах облаштовані в повному обсязі і заповнені відповідними кормами (сіном,  кормовими віниками, зерном).

Згідно з проведенеми обліками, у ДП «Верховинський лісгосп» налічується : оленів благородних – 23, козуль – 53, кабанів – 23, зайців-русаків – 37,  лисиць – 7, видр – 7, борсуків – 11, куниць лісових – 23, ведмедів – 3, вовків – 5, рисів – 2.

Виходячи з цього, відповідно до мисливського упорядкування, ми розраховуємо скільки і яких  кормів нам буде потрібно для підгодівлі мисливської фауни в підгодівельному періоді 2020-2021 років і підготовку лімітів використання мисливськох тварин в наступному сезоні полювання.