Ліс починається з розсадника


Процес відтворення лісу – це безперервний цикл, який триває на протязі усього року. Тільки завершили лісівники ДП «Верховинський лісгосп» весняну посадку лісу, а саме викопати сіянці з розсадників та висадити їх на ділянках, як уже розпочалася підготовка до наступної лісокультурної кампанії – посіву лісового насіння у розсадники.

Весь цей процес починається зі збору та посіву насіння деревних порід. Лісгосп повністю забезпечує себе в якісному посівному матеріалі.           В минулому році було зібрано 72 кг лісового насіння, зокрема 20 кг насіння бука, 10 – явора, 20 – ялиці білої, 20 – смереки та 2 кг кедра корейського. Крім цього придбано 1 кг насіння модрини та 1 кг насіння дугласії. Заготовлене та придбане насіння посіяно у тимчасові лісові розсадники, які функціонують у всіх шести лісництвах. На даний час всього по лісництвах посіяно насіння на площі 0,17 га.

Перед посівом насіння проведено ряд робіт – це підготовка посівних площ та стратифікація лісового насіння, а потім аж посів та притінення гілками хвойних порід і захист від весняних заморозків агроволокном.

Відповідально і з додержанням всіх норм та технологій потрудились на висіванні насіння лісівники Шибенського та Явірницького  лісництва.

       .